Барселона победи Кадис като гост с 1:0 в мач от 31-я кръг на

...

Барселона взе своето след минимална победа над Кадис

Барселона победи Кадис като посетител с  1:0   в мач от 31-я кръг на Ла Лига. Единственото попадение в конфликта бе дело на Жоао Феликс през първото полувреме. Двубоят стартира без съществени рискове, само че през втората част бе по-открит, като и двата тима имаха благоприятни условия да се разпишат. В последна сметка каталунците съумяха да изстискат успеха и да завоюват мъчно конфликта. С тази победа Барселона е 2-и с актив от 70 точки, до момента в който Кадис остава 18-и с 25 пункта на сметката си.

В първите 15 минути нямаше голови благоприятни условия пред двата тима, като Барселона владееше топката, само че липсваше заостреност при офанзивите на каталунците. Първата по-сериозна опция бе в 22-а минута, когато Хавиер Ернандес Керера доближи до точно подаване и очи в очи с вратаря изстреля топката към левия ъгъл. Марк-Андре тер Щеген обаче внимаваше и реагира с превъзходен инстикт, с цел да отрази опита му.

Малко по-късно Хуанми целеше средата на мрежата, само че ударът му беше отразен от вратаря с безпроблемно избавяне. Десетина минути по-късно Ектор Форт наснесе яростен удар от границата на наказателното поле. Опасният му опит, ориентиран под напречната греда, беше обаче блокиран от Ледесма, който реагира великолепно, с цел да попречи на топката да навести мрежата.

В 37-а минута Жоао Феликс откри пространство в наказателното поле и означи ужасно по акробатичен метод след точно осъществяване от корнер - 1:0 за Барселона.

В края на първата част Фермин Лопес отигра по необикновен метод, овладявайки положително подаване в рискова зона и насочи изстрел в долния ляв ъгъл, само че съперников бранител почисти, с цел да избави второ попадение във вратата на Кадис.

В 54-а минута гол на Кадис бе анулиран заради засада. Пет минути по-късно Феран Торес получи фино подаване в наказателното поле и неотложно насочи топката към вратата, само че бранител го отхвърли, успявайки да блокира в последния миг.

Секунди по-късно Андреас Кристенсен изглеждаше, че е играл с ръка в наказателното си поле, само че съдията даде сигнал играта да продължи. В 61-а минута Жоао Феликс засече центриране на Феран Торес, само че ударът му мина на милиметри настрана от лявата греда.

В 70-а минута Ламин Ямал се измъкна около отбраната с лекост и доближи до добра позиция пред вратата. Той стреля, пробвайки се да преодолее вратаря, само че не съумя, защото топката изсвистя около лявата греда. Малко по-късно Жоао Феликс овладя съвършено хитро падавне на границата на наказателното поле, само че бомбеният му шут разклати напречната греда. В 74-а минута Кадис още веднъж имаше искания за дузпа, които не бяха почитание от основния съдия.

В 79-а минута Диадие Самасеку за домакините се отскубна от отбраната и стреля страховито от приблизително разстояние, целейки се в левия ъгъл, само че Тер Щеген се намеси фантастично и съумя да избие в корнер.

Стартови сформира:

Кадис:  1. Конан Ледесма, 4. Рубен Алкарас, 15. Хавиер Керера, 20. Иса Карселин, 27. Роберт Наваро, 16. Крис Рамос, 7. Рубен Собрино, 24. Айхам Узоу, 8. Алекс Фернандес, 9. Хуанми, 5. Виктор Чуст Гарсия

Барселона:  1. Марк-Андре тер Щеген, 17. Маркос Алонсо, 15. Андреас Кристенсен, 33. Пау Кубарси, 39. Ектор Форт, 18. Ориол Ромеу, 16. Фермин Лопес, 20. Сержи Роберто, 7. Феран Торес, 19. Витор Роке, 14. Жоао Феликс